Historie týmu

Fk Nová Ves- Brloh

Fotbal ve Vsi s více než 40 letou tradicí

Nová Ves - žáci - sezóna 1971-1972
Dolní řada zleva: Jan Šandera, Jiří Salcer, Jiří Anderle, Zdeněk Parady, Jan Pyrtiak, Jan Postl, Jaroslav Pyrtiak, Jiří Tancer
Horní řada zleva: Jan Anderle-trenér, Luboš Minarik, Jiří Mrkvan, František Řezníček, Jan Veber

Nová Ves - žáci - sezóna 1971-1972

Historie fotbalu se v Nové Vsi datuje již od roku 1969 - FK Tatran Nová Ves založil pan Jan Anderle. Od té doby se mužstvo mužů stalo pravidelným účastníkem Okresní fotbalové soutěže Českokrumlovska a posléze i Okresního fotbalového přeboru mužů.

Nová Ves - vítěz turnaje - červen 1978

Nová Ves - vítěz turnaje - červen 1978
Dolní řada zleva: Milan Šusta, Jiří Vacek, Karel Švarc, Zdeněk Smetana, Jan Postl
Horní řada zleva: Jan Pyrtiak, Jan Jakeš, Petr Trávník, Boris Salon, Václav Domin, Jiří Anderle, Milan Ferenc, Bohumil Eibl, František Gažák

Postup do oblastní 1.B třidy v roce 2009

Milníkem v historii klubu se stal rok 2009, kdy mužstvo vedené zkušeným stratégem Karlem Švarcem vybojovalo historický postup do 1. B třídy. Klíčovým faktorem tohoto úspěchu byl návrat odchovanců Jirky Anderleho st., Venci Domina a Honzíka Anderleho, kteří spolu s dalším "ligistou" Martinem "Mácou" Wohlgemuthem zásobovali bravurními přihrávkami nadějné mladé odchovance. Ligové zkušenosti spojené s dravým mládím a vynikající partou - to byl základ úspěchu, kterým hráči velmi symbolicky věnovali "na dálku" zakladateli klubu a fotbalovému "Strejdovi" téměř každého novoveského hráče, panu Janu Anderlemu st., který bohužel v roce 2009 zemřel pouze týden před prvním jarním zápasem a kýženého postupu se tak již bohužel nedočkal.

V roce 2009 došlo také ke kompletní renovaci novoveského hřiště, k jeho rozšíření a úpravě okolí, vč. vybudování bufetu, kteří naši fanoušci tak rádi využívají. Zároveň bylo založeno B mužstvo mužů, vedené hrajícím střelcem Vlastou Borovkou, které v roce 2010 postupem do Okresního přeboru pokřačovalo ve veleúspěšném období novoveského klubu.

Otevření hřiště červen 2010

Postupům však nebyl konec...

Po úšpěšném zachranářském boji v nováčkovské sezoně 1.B třidy, čekal na A mužstvo druhý rok v soutěži, který bývá ještě těžší. Přesto po úžasných bodových dostizích s svým rivalem z Podkletí, SK Křemže, se na konci sezony 2010/2011 vlivem událostí mohl slavit postup do 1.A třídy, kde naše A mužstvo nyní působí.

Současnost

V současnosti klub zaštiťuje činnost mužstev přípravky, žáků, B mužstva mužů a A mužstva mužů. Vzhledem ke koncepční práci trenérů našich mládežnických kategorií se naše mládež řadí mezi nejúspěšnější v okrese a naši odchovanci zásobují kvalitní dorostenecké týmy s celorepublikovou působností. A i B mužstvo mužů svými výkony baví naše bouřlivé domácí fanoušky a i když se občas nedaří podle našich sportovních představ, fotbal je v našem klubu dělaný především pro radost ze sportu a možnost být součastí velké party sportovních nadšenců.

Sportu zdar a FK Nová Ves- Brloh zvlášť..:-)

partneri.png